15 maja 2021

Kalendarz

Zobacz więcej

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco
Opinie
 • Anna Kulik :

  Polecam materiały na stronie zostanrewidentem.pl. Mnóstwo pytań i zadań.

 • Wojtek Pawlik:

  Z aplikacji korzystam w tramwaju, a ze strony w pracy. Przydatna strona do korzystania w pracy.

 • Damian Majchrzak :

  Polecam

 • Weronika Holc:

  Zmiana formy przeglądania prezentacji na 5 z plusem! Szybko, sprawnie i kompleksowo. Polecam!

 • Prof. dr hab. Aldona Kamela-Sowińska:

  "zachęcam Państwa do skorzystania z unikalnej oferty edukacyjnej."

Praca w audycie od kuchni

Biegły rewident nazywany zamiennie audytorem uznawany jest za jeden z najbardziej prestiżowych zawodów branży finansowej. Osoby wykonujące ten zawód zajmują się przede wszystkim badaniem sprawozdań finansowych Spółek. Badanie to polega na weryfikacji pozycji sprawozdania finansowego w ramach ustalonego poziomu istotności, a także analizie sytuacji finansowej Spółki dokonywanej z szerokiej perspektywy. Ponadto, obszerna wiedza i bogate doświadczenie zdobywane podczas badań sprawozdań finansowych umożliwiają audytorom świadczenie kompleksowych i cechujących się wysokim poziomem profesjonalizmu usług doradczych.

Zdaniem uczestników branży finansowej najlepsze perspektywy zawodowe stoją przed osobami rozwijającymi swoją karierę w międzynarodowych firmach audytorskich zaliczanych do grupy BIG 4 tzw. Wielkiej Czwórki. Należą do niej takie firmy jak Deloitte, Ernst & Young, KPMG i PwC. Obiecujące perspektywy zawodowe osób zaangażowanych w pracę we wskazanych firmach wynikają z szerokiego zakresu badanych przez nich Spółek wpływającego na możliwość pozyskania przez osoby uczestniczące w badaniu wiedzy szczegółowej i unikatowej umożliwiającej rozwiązywanie zagadnień problematycznych. Jak informował w maju tego roku dziennik Rzeczpospolita, Wielka Czwórka dzieli między sobą aż 75% udziałów na rynku audytu w Polsce. Innymi słowy, aż 75% czynności rewizji finansowej jest dokonywanych przez firmy zaliczane do Wielkiej Czwórki.

Platforma ZostanRewidentem.pl przygotowała dla osób aspirujących do pracy w BIG 4 specjalną usługę w zakresie pomocy w procesie rekrutacyjnym. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: Oferty pracy.

Ścieżka kariery w każdej firmie zaliczanej do BIG 4 wygląda analogicznie i przedstawia się następująco:

(Celem zapoznania się z charakterystyką pracy na danym szczeblu kariery proszę wybrać odpowiednie stanowisko, które jest przedmiotem zainteresowania)

 - Praktykant/intern,

 - Asystent (w zależności od firmy występują dwa lub trzy poziomy asystenta),

 - Senior,

 - Manager.

Szczegóły dotyczące zdobywania kwalifikacji biegłego rewidenta można znaleźć w zakładce: Kariera

Poniżej udostępnione zostały informacje dotyczące pracy w audycie. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi artykułami!

Artykuł 1 - Busy & Low Season

Artykuł 2 - Wyjazdy służbowe

Artykuł 3 - Dofinansowanie do egzaminów na biegłego rewidenta

copyright 2013 by ZostanRewidentem.pl
Realizacja:
Ta strona korzysta z cookies. Więcej informacji - polityka cookies.OK