18 kwietnia 2024

Kalendarz

Zobacz więcej

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco
Opinie
  • Damian Majchrzak :

    Polecam

  • Weronika Holc:

    Zmiana formy przeglądania prezentacji na 5 z plusem! Szybko, sprawnie i kompleksowo. Polecam!

  • Anna Kulik :

    Polecam materiały na stronie zostanrewidentem.pl. Mnóstwo pytań i zadań.

  • Wojtek Pawlik:

    Z aplikacji korzystam w tramwaju, a ze strony w pracy. Przydatna strona do korzystania w pracy.

  • Prof. dr hab. Aldona Kamela-Sowińska:

    "zachęcam Państwa do skorzystania z unikalnej oferty edukacyjnej."

Informacje o egzaminie - Teoria i zasady rachunkowości

Drodzy kandydaci na biegłego rewidenta!

Mimo, iż większość z Was cieszy się jeszcze upragnionymi wakacjami, niektórzy już rozpoczęli naukę do pierwszej sesji egzaminacyjnej; Dlatego pragniemy zaznajomić Was z zasadami obowiązującymi na egzaminach I sesji. W związku z tym już dziś przedstawiamy niezbędne szczegóły oraz wskazówki dotyczące egzaminu z Teorii i zasad rachunkowości. Jesteśmy przekonani, że informacje te pomogą Wam lepiej przygotować się do tego egzaminu.

Egzamin z Teorii i zasad rachunkowości jest pierwszym egzaminem w świetle zakresu tematycznego Polskiej Izby Biegłych Rewidentów. Pierwszy termin opisywanego egzaminu został wyznaczony na 29 sierpnia 2019 r. (ostateczny termin zapłaty za egzamin wyznaczony jest 21 dni przed egzaminem).

Egzamin z Teorii i zasad rachunkowości trwa 3 godziny i podzielony jest na 3 bloki tematyczne.

Zgodnie z zasadami Polskiej Izby Biegłych Rewidentów, aby otrzymać pozytywną ocenę, należy uzyskać minimum 60% z każdego bloku. Zgodnie z powyższym, w ramach pierwszego segmentu należy zdobyć 42 punktów na 70 możliwych do osiągnięcia, w ramach drugiego segmentu 60 punktów na 100 możliwych, natomiast na trzecim ostatnim segmencie należy uzyskać 48 punktów na 80 możliwych. Zgodnie z informacjami PIBR, wszystkie 3 segmenty składają się 20 pytań zamkniętych, ponadto w pierwszym segmencie występują 2 zadania sytuacyjne w drugim od 2 do 4, a w ostatnim od 2 do 3 zadań.

Pamiętajcie, że pytania zamknięte mają specyficzną punktację polegającą na zasadzie, iż za każdą prawidłową odpowiedź otrzymuje się +2 pkt, natomiast za niepoprawną -1 pkt.

W związku z tym, wskazanym działaniem podczas rozwiązywania egzaminu jest obliczanie punktów, które Waszym zdaniem na pewno już zdobyliście. Takie postępowanie umożliwia szybką analizę, wskazującą jaką ilość punktów musicie jeszcze uzyskać. Niewskazane jest kolokwialne „strzelanie” odpowiedzi. Za rozsądne uważa się udzielenie odpowiedzi najpewniejszej.

Przed egzaminem, warto również ustalić, jaką ilość czasu przeznaczycie poszczególnym blokom tematycznym. Czasu wydaje się dużo ale sami wiecie jak on szybko upływa na egzaminach.

Życzymy powodzenia na egzaminie i zapraszamy do nauki z platformą ZostanRewidentem.pl.


copyright 2013 by ZostanRewidentem.pl
Realizacja:
Ta strona korzysta z cookies. Więcej informacji - polityka cookies.OK